Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» کندن موی سر؛ بیماری ژنتیکی یا اختلالات روانی
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند EmptyFri Sep 18, 2009 6:50 am by tendownstreet

» نقش سویا در کاهش عوارض دوران یائسگی
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند EmptyFri Sep 18, 2009 6:48 am by tendownstreet

» قطع قاعدگی به هزار و یک علت
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند EmptyFri Sep 18, 2009 6:47 am by tendownstreet

» خانم ها باید مراقب باشند
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند EmptyFri Sep 18, 2009 6:47 am by tendownstreet

» آنچه زنان درباره ‌اش کمتر حرف‌ می ‌زنند
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند EmptyFri Sep 18, 2009 6:46 am by tendownstreet

» بهبود جوش با قرص ضدبارداری
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند EmptyFri Sep 18, 2009 6:45 am by tendownstreet

» عفونت های دستگاه ادراری زنان
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند EmptyFri Sep 18, 2009 6:45 am by tendownstreet

» بهبود کیفیت زندگی در زنان یائسه
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند EmptyFri Sep 18, 2009 6:44 am by tendownstreet

» هشت روش طلائی درمان دردهای پیش از قاعدگی
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند EmptyFri Sep 18, 2009 6:44 am by tendownstreet

لینک

برای تبادل لینک با مدیر سایت(salar)تماس بگیرید.

جک جک جکستانه ببم جان بیا وبخند

جدیدترین اخبار ورزشی

 

 

 

 

Statistics
We have 24 registered users
The newest registered user is quibernh

Our users have posted a total of 2246 messages in 615 subjects
تبلیغات
تبلیغ شما اینجا
برای تبلیغات با مدیر سایت(salar)تماس بگیرید.
Top posters
tendownstreet (1109)
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Vote_lcapمدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Voting_barمدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Vote_rcap 
akbar (1100)
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Vote_lcapمدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Voting_barمدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Vote_rcap 
sanaz (33)
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Vote_lcapمدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Voting_barمدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Vote_rcap 
sima (2)
مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Vote_lcapمدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Voting_barمدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Vote_rcap 


مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند

Go down

مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند Empty مدل‌‌های جدید لپ‌تاپ: پرقدرت و هوشمند

Post  akbar Sat Aug 29, 2009 1:13 pm


آیا برای کارهای محاسباتی خود در زمانیکه در حرکت هستید به توان بیشتری نیاز دارید؟ خبر خوشی برایتان دارم. با استفاده از پردازشگرهای جدید پنتیوم M شرکت اینتل (که قبلا با کد نام Dothan عرضه می‌شد) می‌توانید از قدرت بیشتر برخوردار شوید.

پردازشگرهای جدید پنتیوم M با سرعتهای بالا و عمر باتری خوب
آیا برای کارهای محاسباتی خود در زمانیکه در حرکت هستید به توان بیشتری نیاز دارید؟ خبر خوشی برایتان دارم. با استفاده از پردازشگرهای جدید پنتیوم M شرکت اینتل (که قبلا با کد نام Dothan عرضه می‌شد) می‌توانید از قدرت بیشتر برخوردار شوید. چهار نت‌بوک از دل، گیت‌وی، هیولت‌پاکارد و آی‌بی‌ام که مجهز به پردازشگرهای جدید هستند، در آزمایشات ما امتیازاتی را به دست‌ آوردند. در ضمن تمامی محصولات از همان عمر باتری عالی که از گروه پنتیوم M انتظار می‌رود، برخوردارند. پردازشگرهای جدید پنتیوم M با سرعتهای ۱.۷، ۱.۸ و ۲ گیگاهرتز عرضه شده و نسبت به نسل قبل پیشرفتهای چشمگیری داشته‌اند، این امر به خصوص در مورد حافظه Level ۲ Cache (حافظه نهان سطح ۲) که از مقدار یک مگابایت به دو مگابایت رسیده بسیار محسوس است.
پردازشگرهای جدید اولین محصولاتی هستند که از طرح اصلاح شده نامگذاری پردازشگر اینتل استفاده می‌کنند (برای اطلاعات بیشتر به find.pcworld.com/۴۲۴۵۰ رجوع کنید) طبق این طرح سرعت ساعت با یک شماره مدل کامل می‌شود. خط CPU پنتیوم M در هسته تکنولوژی موبایل Centrino شامل پردازشگرها، چیپ‌ست‌های پشتیبانی کننده آنها و پیاده سازی Wi-Fi بی‌سیم اینتل قرار دارد. جدیدترین پردازشگرهای پنتیوم M خیلی زود به نوت‌بوک‌های Centrino راه خواهند یافت. انتظار ارتقای کلی تکنولوژی را در آینده نزدیک داشته باشید.
● امتیازات
ما چهار نوت‌بوک مجهز به یک گیگابایت حافظه RAM و نسخه Professional ویندوز ایکس‌پی را مورد آزمایش قرار دادیم. آنها با پردازشگرهای مختلف پنتیوم M آزمایش شدند: مدلهای Inspiron ۸۶۰۰ (به قیمت ۲۸۹۹ دلار) از شرکت دل و Compaq Business Notebook NC ۶۰۰۰ (به قیمت ۲۴۹۹ دلار) از شرکت HP با پردازشگر پنتیوم M ۷۷۵ دو گیگاهرتز، مدل ۴۵۰XL (به قیمت ۲۴۴۰ دلار) از شرکت گیت‌وی با پردازشگر پنتیوم ۷۴۵M یک و هشت دهم گیگاهرتز و مدل Thinkpad T۴۲ (به قیمت ۱۹۹۴ دلار) از شرکت آی‌بی‌ام با پردازشگر پنتیوم M ۷۳۵ یک و هفت دهم گیگاهرتز. همانطور که انتظار می‌رفت دو نوت‌بوک Inspiron ۸۶۰۰C و Compaq NC۶۰۰۰ که سریعترین پردازشگرها را داشتند، امتیازات بالایی را در آزمایشات PC world Bench ۴ به دست آوردند (امتیاز ۱۳۷ برای Inspiron و ۱۳۶ برای Compaq) نتایج بدست‌ آمده برای این دو مدل بهترین نتایجی است که در لپ‌تاپهای مجهز به ویندوز ایکس پی Pro دیده شده است.
مدل ۴۵۰XL گیت‌وی با امتیاز ۱۳۰ و ThinkPad T۴۲ با امتیاز ۱۳۳ به فاصله کمی از دو مدل قبلی قرار گرفتند. به طور کلی میانگین امتیازات این چهار نوت‌بوک جدید ۱۰ درصد بالاتر از میانگین امتیازات (۱۲۲ امتیاز) ۱۱ نوت‌بوکی است که با پردازشگر‌های پنتیوم M یک و شش دهم گیگاهرتز آزمایش نمودیم. اما باید توجه داشته باشید که سیستم‌های قدیمی تر از حافظه RAM کمتر (نصف حافظه‌های فعلی) و نیز پردازشگرهایی با سرعت‌های آهسته‌تر برخوردار می‌باشند. چهار نوت بوک جدید در آزمایشات دیگر ما نیز امتیازات خوبی به دست‌ آوردند (به جدول مراجعه کنید). آنها از آزمایشات فتوشاپ و اتوکد را در سه چهارم زمانی که لپ‌تاپ پنتیوم M یک وشش گیگاهرتز برای این آزمایشات صرف نمودند، کامل کردند. ( به find.pcworld.com/۴۲۴۵۲ رجوع کنید) عمر باتری در محصولات جدید خوب بود: سه محصول با عمر باتری بین ۴ تا ۵ ساعت و مدل HP با عمر باتری بالغ بر ۶ ساعت.
نوت‌بوک دل و گیت‌وی دارای صفحه نمایش‌های بزرگ هستند (به ترتیب ۱۵.۴ و ۱۵ اینچ) و می‌توانند به عنوان جایگزین‌های دسک‌تاپ مورد استفاده قرار گیرند. وزن نوت بوک دل ۸.۳ پوند و وزن گیت‌وی ۷.۵ پوند می‌باشد. دو مدل HP‌ و آی‌بی‌ام دارای صفحه نمایش ۱۴.۱ اینچ بوده و وزن انها به همراه آداپتورهای AC به ترتیب ۶.۶ و ۵.۷ پوند می‌باشد. حافظه L۲ cache دو مگابایت و دستورالعمل‌های پیشرفته مطمئنا به کسب چنین امتیازاتی توسط این چهار نوت‌بوک بسیار کمک نموده است. اما عمر باتری به واسطه تکنولوژی تولید ۹۰ نانومتر بسیار خوب باقی مانده است. Roger Kay قائم مقام بخش محاسبات کلاینت IDC می‌گوید، تکنولوژی ۹۰ نانومتر میزان مصرف منبع قدرت سیستم را نسبت به سیستم های قدیمی تر پنتیوم M کاهش داده (۲۱ وات برای سیستم‌های جدید در مقابل ۲۴.۵ برای پردازشگرهای قدیمی‌تر ۱.۷ گیگاهرتز) در حالیکه کارآیی را افزایش می‌دهد.
قابلیت بی سیم Centrino نیز بهبود یافته: اکنون می‌توانید از آداپتور Wi-Fi یکپارچه Pro/Wireless ۲۲۰۰BG که ( همانطور که از نامش پیداست) از هر دو تکنولوژی Wi-Fi ۸۰۲.۱۱b و ۸۰۲.۱۱g پر سرعت پشتیبانی می‌کند، استفاده نمایند. همان کاری که تمامی آداپتورهای ۸۰۲.۱۱g انجام می‌دهند. اما به خاطر داشته باشید که آداپتورهای ۱۱g در محیط‌های شبکه‌ای با آداپتورهای ۱۱b اتصال یافته سرعت پایین تری خواهند داشت. یکی از مواردی که در واحدهای جدید Centrino نادیده گرفته شده استفاده از چیپ‌ست بهتر است. ما از آنجاییکه اینتل قصد دارد چیپ‌ست اصلاح شده‌ای با کدنام Alviso عرضه نماید این مشکل نیز برطرف خواهد شد. چیپ ست فوق بخشی از دستگاه‌های نسل بعد Centrino با کدنام Sonoma می‌باشد. پیشرفتهای ایجاد شده در Sonoma عبارتند از : یک گذرگاه پیشین ۵۳۳ مگاهرتز، پشتیبانی حافظه پرسرعت DDR۲، گذرگاه PCI Express، صوت بهتر و ۸۰۲.۱۱a/b/gWi-Fi.
اگر در جستجوی یک نوت‌بوک قدرتمند هستید سیستم‌های پنتیوم M جدید ترکیبی عالی از کارآیی و عمر باتری مناسب را با قیمت ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار نسبت به مدل‌های قبلی در اختیارتان قرار می‌دهند. اما اگر عجله‌ای ندارید تا زمان عرضه Sonoma صبر کنید تا بتوانید حداکثر نیازهای خود را با این نوت بوک جدید برطرف سازید.
akbar
akbar
مدیریت کـــــــــل سایت
مدیریت کـــــــــل سایت

تعداد پستها : 1100
امتیاز : 1980
تشکرشده : 0
تاریخ عضویت : 2009-08-20
سن : 27

http://jok09.blogfa.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum